הרה"ג משה מאיה שליט"א
הגאון הגדול רבי משה מאיה שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה קרוב לשני עשורים. הגר"מ מאיה שליט"א, מכהן כרב שכונת "יד אליהו" בתל אביב מזה שנים רבות עוד מזמן כהונתו של מרן מאור ישראל שליט"א, כרבה של העיר תל אביב.

הגר"מ מאיה שליט"א, אף הוא בוגר ישיבת "פורת יוסף" - אם הישיבות הספרדיות, ועוד משחר נעוריו היה עמל בתורה, והיה לחביבם של מרנן ורבנן אדירי התורה הגאון רבי יהודה צדקה זצוק"ל, והגאון רבי בן ציון אבא שאול זצוק"ל ועוד. ולהבדיל בין חיים לחיים, תלמידים רבים שלמדו לצידו של הגר"מ מאיה, והיו נהנים מסברה הישרה שהיה מתבלט בה בעת לימודו, מכהנים היום כראשי ישיבות מהישיבות המובחרות בארץ.

לפני למעלה מיובל שנים, התמנה הגר"מ מאיה שליט"א לרבה של שכונת "יד אליהו" בעיר תל אביב, כדי להפיץ תורה בעיר תל אביב בכלל, ובשכונות הדרום בפרט. אם כיום ישנו גרעין תורני בכל שכונות דרום תל אביב, שכונות יד אליהו, כפר שלם, התקווה, תל כביר, הארגזים ועוד, זאת הודות לפעילותו הנמרצת של הגר"מ מאיה במשך השנים.

כאשר הוקמה תנועת ש"ס, נקרא על ידי מרן מאור ישראל שליט"א, לכהן כחבר כנסת מטעמה בראשית שנות התשעים, לאחר מכן כיהן גם כסגן שר החינוך, עד שהופיע בפני מרן שליט"א, ואמר כי חשקה נפשו בתורה והוא מבקש לפרוש מהחיים הפוליטיים ולקיים שבתי בבית ה' כל ימי חיי.

בהוראתו של מרן שליט"א, נכנס הגר"מ לכהן כחבר מועצת חכמי התורה, ולהיות שותף מלא בכל קבלת ההחלטות המתווים את דרכה של תנועת ש"ס.

במקביל, מכהן הגר"מ מאיה שליט"א, כיו"ר רשת "מעיין החינוך התורני" ופעל רבות בכדי להבריא את רשת החינוך בימיה הקשים בראשית שנת ה – 2000, בהם הכריז שר החינוך דאז יוסי שריד, מלחמת חורמה בחינוך התורני הטהור. גם בימים אלו, עומד הגר"מ מאיה, כחומה בצורה על משמר החינוך הטהור המסור לנו מדור דור וברוח ישראל סבא.

לפני כשנה מונה הגר"מ מאיה לעמוד בראש וועדת הרבנים לענייני חינוך, הפועלת למען הצבת פתרונות נאותים וראויים למאבק ללא פשרות באפליית התלמידות הספרדיות במוסדות אשכנזים, ובעיצוב החינוך התורני.